Zakres naszego działania.


Oferujemy wysokiej klasy usługi z zakresu szeroko rozumianego prawa transportowego.
Pomoc prawną i doradztwo świadczymy na terenie całej Polski.

Prawo transportowe

Doświadczenie, skuteczność oraz znajomość branży transportowej, spedycyjnej oraz logistycznej to z nasze największe atuty. Z uwagi na fakt, iż nasza działalność od wielu lat w głównej mierze sprowadza się do obsługi przedsiębiorstw transportowych i spedycyjnych, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu najbardziej specjalistyczne rozwiązania prawne jak również możliwość rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zadań z którymi spotykacie się Państwo na co dzień. Przez lata praktyki udało nam się wypracować szereg optymalnych rozwiązań prawnych, doskonale sprawdzających się w obecnym stanie prawnym oraz aktualnej sytuacji na rynku transportowym.


Prawo morskie

LEGAL INTERMODAL jest wysoce wyspecjalizowaną kancelarią, aktywną w kraju, jak i za granicą. Nasza oferta skierowana jest do armatorów, właścicieli ładunków, przewoźników, stoczni, a także ich klientów. Dysponujemy szeroką wiedzą praktyczną, która dobrze wkomponowuje się do wymagającego rynku, jakim jest rynek morski oraz stoczniowy. Prowadzący działalność gospodarczą związaną z transportem morskim mogą liczyć na najwyższą jakość otrzymanej obsługi.

Kancelaria świadczy obsługę prawną w zakresie m.in.:

 • Morskiego i lądowego prawa przewozowego.
 • Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych związanych z uszkodzeniem ładunku.
 • Bieżącej obsługi prawnej.
 • Obsługa korporacyjna podmiotów gospodarki morskiej jako przedsiębiorców (w tym prawo spółek) i jako pracodawców (prawo pracy).
 • Reprezentacji w sprawach ubezpieczeniowych, administracyjnych i innych przed organami i sądami.
 • Prowadzenie lub wspieranie negocjacji z kontrahentami.
 • Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw stoczniowych.


Prawo kolejowe

Kancelaria LEGAL INTERMODAL świadczy usługi z zakresu prawa przewozu kolejowego przewoźnikom kolejowym. Do powierzonych Nam spraw podchodzimy kompleksowo, rzetelnie oraz indywidualnie. Obsługujemy podmioty sektora kolejowego, morskiego, lotniczego oraz transportowego. Usługi Kancelarii LEGAL INTERMODAL z zakresu prawa kolejowego skierowane są dla przedsiębiorców, którym zależy na profesjonalnej oraz specjalistycznej obsłudze. Posiadamy doświadczenie w zakresie regulacji prawnych z sektora transportu kolejowego.

Reprezentujemy Naszych klientów zarówno przed sądami w sporach z innymi podmiotami, ws. odszkodowań i szeroko pojętego transportu kolejowego oraz w toku postępowań kontrolnych przed Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego, WSA, NSA oraz innymi organami. Kancelaria zajmuje się również tworzeniem i zmianami regulaminów przewozowych, taryf przewozowych i innych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych czytelników i przedsiębiorców zajmujących się transportem kolejowym Nasi specjaliści w imieniu Kancelarii LEGAL INTERMODAL referują liczne artykuły, które pozwolą być Państwu na bieżąco z nowościami w świecie prawa transportu kolejowego.


Prawo lotnicze

Kancelaria LEGAL INTERMODAL specjalizuje się w prawie lotniczym oraz obsłudze przedsiębiorców i organizacji lotniczych. Usługi świadczone przez nasz zespół opierają się nie tylko na świetnej znajomości uregulowań prawnych krajowych i europejskich ale też na zrozumieniu istoty działalności lotniczej i prowadzenia biznesu.

Kancelaria świadczy obsługę prawną w zakresie m.in.:

 • Bieżąca obsługa prawna, zabezpieczająca w całości proces transport.
 • Sporządzanie i opiniowanie umów spedycyjnych.
 • Reprezentacja przed organami administracji oraz sądami administracyjnymi.
 • Prowadzenie spraw przed sądami cywilnymi, zastępstwo procesowe.
 • Windykacja należności.
 • Doradztwo prawne i podatkowe.
 • Obsługa roszczeń związanych z usługami transportu lotniczego.