Poznaj naszych
zaufanych partnerów.


Aby skutecznie świadczyć usługi dla firm z branży transportowej potrzebujemy solidnych i zaufanych ludzi, na których można liczyć w każdej sprawie.

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS powstała w wyniku zapotrzebowania rynku transportowego na usługi z zakresu doradztwa prawnego oraz z myślą o przedsiębiorstwach wykonujących transport drogowy. Oferta kancelarii skierowana jest do podmiotów, którym zależy na profesjonalnej oraz specjalistycznej obsłudze prawnej w zakresie transportu drogowego.

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS w oparciu o swoje doświadczenie, wypracowała kilka kategorii audytów, związanych z różnymi obszarami prawa w przedsiębiorstwie transportowym. Rozróżniamy następujące kategorie audytów – z możliwością dowolnego łączenia poszczególnych modułów:

 • Audyt dokumentacji przedsiębiorstwa
 • Audyt dokumentacji kierowców
 • Audyt ewidencji czasu pracy
 • Audyt środków trwałych
 • Audyt  pośrednictwa w przewozie rzeczy
 • Audyt ,,Due Diligence”
 • Audyt optymalizacji podatkowej
 • Audyt poziomu zabezpieczeń od potencjalnych roszczeń pracowniczych (kierowców)
 • Audyt kompetencji stanowiskowych pracowników
 • Audyt wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy ( regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania )
 • Audyty przed kontrolny PIP
 • Audyt przed kontrolny ITD
 • Audyt przed kontrolny US

Audyty przeprowadzany jest przez zespół prawników z bogatym doświadczeniem w zakresie prawa transportowego. Realizacja poszczególnych modułów audytu transportowego pozwala na konwalidację wszelkich naruszeń oraz uchybień, stwierdzonych w trakcie kontroli.

Poza audytami Kancelaria może zaproponować również szereg usług takich jak rozliczanie czasu pracy kierowcy, stała obsługa prawna przedsiębiorstw transportowych, obsługa windykacji, szkolenia transportowe, assistance językowy, kursy dla kierowców, ubezpieczenia oraz RODO - ochronę danych osobowy.

CENTRUM KSIĘGOWOŚCI TRANSPORTOWEJ

Centrum Księgowości Transportowej powstało w wyniku zapotrzebowania rynku TSL na profesjonalne usługi z zakresu rachunkowości właśnie dla branży transportowej.

Profil Kancelarii to zwłaszcza przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w formie spółek kapitałowych. Branża transportowa od wielu lat cechuje się dużą ilością aspektów podatkowych, celnych oraz prawnych występujących jedynie przy tego rodzaju usługach, stąd umiejętność sprawnego odnajdywania się w tychże realiach przez nasz zespół jest każdorazowo doceniana przez naszych dotychczasowych Klientów.

Zespół Kancelarii tworzą osoby i wieloletnim doświadczeniu na takich stanowiskach jak główny księgowy, biegły rewident, doradca podatkowy, jak również radcowie prawni, adwokaci, prawnicy od lat związani z branżą transportową. I to właśnie dzięki wieloletniemu doświadczeniu jakie posiadamy w zakresie transportu, jesteśmy w stanie spełnić najśmielsze oczekiwania naszych Klientów ponieważ świadczymy swoje usługi wyłącznie w stosunku do przedsiębiorstw świadczących usługi transportowe, zarówno w wymiarze transportu drogowego, morskiego czy lotniczego.

Transport Français Représentant

Transport Français Représentant proponuje Państwu kompleksową obsługę wszelkich regulacji ustanowionych zgodnie z ustawą Loi Macron:

 • Ustanowienie przedstawiciela transportu na terenie Republiki Francuskiej.
 • Nadzór nad kompletowaniem wymaganej dokumentacji.
 • Tłumaczenia zwykłe i przysięgłe: francusko-polskie oraz polsko-francuskie.
 • Wsparcie Kancelarii Prawnej w zakresie europejskiego prawa transportowego i prawa przewozowego.

Odwiedź stronę Internetową naszego partnera:
www.tf-representant.pl

TACHOBUS

Aplikacja mobilna TACHOBUS powstała w wyniku zapotrzebowania rynku na innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla sektora usług transportowych.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie, pozwala na nowoczesne podejście do kwestii rozliczania pracowników oraz osób samozatrudnionych wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w transporcie drogowym rzeczy. Jesteśmy liderem w zakresie automatycznego rejestrowania aktywności kierowcy, dokumentowania przebiegu podróży służbowej jak również lokalizacji pojazdów.

Zespół merytoryczny tworzący oraz stale monitorujący prace aplikacji, składa się wyłącznie ze specjalistów związanych od lat z branżą transportową, a doświadczenie i wiedza poszczególnych specjalistów z zakresu krajowego oraz unijnego prawa pracy przekłada się wprost na wiarygodność i rzetelność danych generowanych przez samą aplikacje, zaś wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych pozwala na wykonywanie wszystkich powyższych zadań w sposób niemalże automatyczny.

Doświadczenie, skuteczność oraz znajomość branży związanej z transportem to nasze największe atuty, dzięki którym nasz produkt doskonale wpisuje się w oczekiwania Klientów.